Syberia 2018

SYBERIA 2018

„If you can dream it, you can do it”

 

Syberia 2018, to największe wyzwanie, przed jakim stanąłem w moim dotychczasowym życiu. Plan na wyprawę kiełkował powoli, kilkukrotnie zmieniały się pomysły, aż w końcu osiągną finalną formę, którą chcę się z Wami podzielić na tym blogu 🙂 Na czas wyprawy, będę tu zamieszczał relacje z poszczególnych etapów wyjazdu. Gdy wrócę do domu, mam zamiar rozbudować stronę i opisać w jednym miejscu wszystkie moje wyprawy 🙂 Trzymajcie kciuki 😉 Tyle słowem wstępu, wróćmy do meritum.

Na początek, chciałbym przedstawić plan wyprawy oraz podstawowe informacje 🙂

Aawdad

 

Moim głównym celem jest dotarcie z Godowa do Władywostoku. Trasę podzieliłem na II główne etapy.

ETAP I

Z wyprawą startuję 18 LIPCA 2018r. z małej miejscowości na południu Polski – GODÓW. Od razu kieruję się na wschód. Zaliczam Rzeszów i przekraczam granicę z Ukrainą. Tam odwiedzam Lwów, a następnie Kijów i Czarnobyl. Pedałuję dalej na wschód, aż do granicy z Rosją. Tam spełnia się moje pierwsze marzenie i wjeżdżam na terytorium Federacji Rosyjskiej. Zaliczam takie miasta jak Woroneż, Saratów, Samara, Ufa oraz Czelabińsk. Następnie, odbijam w kierunku Kazachstanu. Poprzez dzikie i otwarte stepy kazachskie, docieram do Astany. Tam mam zamiar chwilkę odpocząć. Kolejny cel do góry Ałtaj. Za miastem Semej ponownie wjeżdżam do Rosji. W górach Ałtaj chciałbym spędzić tydzień, może nawet dwa. Może uda się gdzieś zostawić rower i poszaleć trochę na stopa czy pochodzić po górach. Ostatni odcinek, znów pokonam na rowerze. Przez Nowosybirsk i Krasnojarsk, chcę dotrzeć do Irkucka nad jeziorem Bajkał 🙂 Tutaj zakończy się pierwszy etap mojej podróży. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinienem zameldować się w tym mieście na początku Października.

 

ETAP II

Początek Października to i początek zimy w tej części świata. Aby nie tracić czasu, chcę zmienić rower na autostop i ruszyć w kierunku Jakucka. Ile czasu będę na to potrzebował? Nie mam pojęcia 🙂 Tutaj, zaczynam improwizować 😉 W Jakucku, chciałbym skręcić w lewo (do kopalni diamentów w Mirnym) lub w prawo na Magadan. Którą drogę wybiorę? A może zaliczę obie? O tym dowiemy się w połowie Października 😉 Następnie chcę wrócić autostopem do Władywostoku. Tam chciałbym odpocząć kilka dni albo i dłużej. Obecnie szukam hostów na platformie www.workaway.info. Następnie powrót pociągiem do Irkucka. W zależności od tego, ile będę miał czasu, chciałbym lepiej poznać to miasto oraz jezioro. W ostatniej fazie podróży, wracam koleją Transsyberyjską z Irkucka do Moskwy/Petersburga. A potem, w zależności od pogody, albo na dwóch kołach albo znów pociągiem do ojczyzny 🙂 24 GRUDNIA 2018r. chcę wrócić do domu 🙂

 

W tym miejscu, chciałbym bardzo podziękować sponsorom, którzy wsparli mój wyjazd i pozwolili spełnić moje marzenie! Ogromne podziękowania dla:

  • JSW S.A. – wsparcie finansowe na zakup kamerki GARMIN VIRB ULTRA 30
  • BUGLA BIKE SERVICE – za profesjonalne przygotowanie roweru do wyprawy oraz części zamienne
  • CROSSO – sakwy rowerowe oraz bagażnik
  • GoalZero – zniżka na zakup powerbanka (27 000mAh) oraz paneli solarnych
  • DexShell – wodoodporne skarpetki oraz rękawiczki
  • Camel&More – niezawodne paski FIXPLUS
  • CUMULUS – zniżka na zakup śpiwora ALASKA 900

 

Jak widać, jest to dla mnie podróż w NIEZNANE 🙂 Pierwszy raz w życiu, nie mam ograniczeń. Wszystko zależy od mojej wyobraźni! Co z tego wyjdzie, zobaczymy 🙂 Zachęcam do śledzenia wyprawy. Jeśli macie jakieś pytania, piszcie śmiało!